Blefaroplastyka laserowa

Blefaroplastyka jest najczęściej wykonywaną procedurą chirurgiczną dotyczącą twarzy na świecie. Co roku ponad 160.000 Amerykanów poddaje się zabiegom korekcji powiek górnych, na świecie liczba ta sięga 1.2 miliona (2015). Czemu jednak większość operacji kosmetycznych powiek wykonują chirurdzy lub dermatolodzy? To może się zmienić.

Nadmiar lub zwiotczenie skóry powiek jest częstą przyczyną zmartwień. Poza defektem kosmetycznym, często dochodzi do ograniczenia swobody widzenia, co stanowi wskazanie medyczne do zabiegu korekcyjnego. Blefaroplastyka, gdyż tak nazywa się zabieg usunięcia nadmiaru skóry z okolicy powieki pozwala na trwałe pozbycie się tego problemu. Zastosowanie skalpela wiąże się jednak z ryzykiem krwawień oraz brakiem kontroli nad przebiegiem operacji. Często konieczne są dodatkowe interwencje aby zachować symetrię ustawienia powiek. 
Blefaroplastyka laserowa pozwala na:
1) ograniczenie krwawienia do minimum (zarówno w trakcie jak i po zakończeniu zabiegu)
2) zmniejsza ryzyko bliznowacenia (brak kontaktu z miofibroblastami, wpływającymi na obkurczanie się rany pozabiegowej)
3) redukuje obrzęki pooperacyjne (końcówka tnąca koaguluje naczynia limfatyczne w obszarze zabiegowym)
4) szybszy powrót do sprawności (w większości przypadków już w ciągu 3 dni od procedury można wrócić do pracy zawodowej).
Wspólnie z dr Małgorzatą Rembińską przeprowadzamy zabiegi plastyki powiek górnych, przy użyciu lasera Pixel CO2, w znieczuleniu miejscowym. Procedura jest praktycznie bezbolesna. Po 7 dniach od zabiegu zapraszamy chorych na zdjęcie szwów, po 3-4 tygodniach możliwy jest resurfacing obszaru okołogałkowego lub iniekcje toksyny botulinowej (kurze zmarszczki). Ewentualne blizny można poddać powierzchownym zabiegom laserem frakcyjnym.

Metamorfozy
Piękna oprawa oczu jest jak rama obrazu skrywająca skarb naszego widzenia. Wymagająca sztuka odzyskiwania urody naszych oczu zaczyna się od powiek dolnych.
Czytaj dalej
Plastyka powiek dolnych
Brak blizn po zabiegu to marzenia każdego chirurga. Dostęp przezspojówkowy w korekcji powiek dolnych to najlepszy sposób na zmniejszenie przepuklin tłuszczowych. Gabinet AUGON dołącza do najlepszych. Zapraszamy na spotkanie kwalifikacyjne.
Czytaj dalej
Ziarniniak spojówki gałkowej
Laseroterapia mikropulsowa jest skuteczna w leczeniu chorób obrzękowo-wysiękowych siatkówki. Są jednak inne obszary, w których się sprawdza. Należą do nich zabiegi termoterapii zmian wytwórczych na powłokach gałkowych. Opisujemy dwa przypadki skutecznego leczenia ziarniniaków spojówki.
Czytaj dalej