Plastyka powiek dolnych

Brak blizn po zabiegu to marzenia każdego chirurga. Dostęp przezspojówkowy w korekcji powiek dolnych to najlepszy sposób na zmniejszenie przepuklin tłuszczowych. Gabinet AUGON dołącza do najlepszych. Zapraszamy na spotkanie kwalifikacyjne.

Wygląd zmęczonych oczu to zmora wielu z nas. Najczęściej dostrzegamy te oznaki podczas porannych obserwacji przed lustrem. Większość zabiegów korygujących ten problem wymaga nacięcia skóry i przegrody oczodołowej, a po redukcji objętości poduszek tłuszczowych, wycięcia nadmiaru skóry powiek dolnych. Zabiegi tego typu niosą ze sobą ryzyko przewlekłego łzawienia, powodowanego przez nieprzyleganie lub zmianę kształtu powiek dolnych.

Dostęp do lasera frakcyjnego to rozwiązanie tego problemu. Po wykonaniu niewidocznego cięcia w załamku spojówki, możliwe jest uwidocznienie poduszek tłuszczowych bez naruszenia ciągłości tkanek niezbędnych do zachowania prawidłowej anatomii i fizjologii powiek. Powstały po zabiegu nadmiar skóry podlega resurfacingowi laserowemu. Zabieg laserowy pozwala na redukcję objętości, poprawę napięcia, usunięcie zmarszczek, czyli uzyskanie tego wszystkiego co definiuje młody wygląd skóry.

Jesteśmy pierwszą i jedyną praktyką okulistyczną oferującą korekcję powiek dolnych z dostępu przezspojówkowego w Białymstoku.

Zapraszamy do gabinetu AUGON, dr Andrzej Mikita / dr Małgorzata Rembińska.

Metamorfozy
Piękna oprawa oczu jest jak rama obrazu skrywająca skarb naszego widzenia. Wymagająca sztuka odzyskiwania urody naszych oczu zaczyna się od powiek dolnych.
Czytaj dalej
Ziarniniak spojówki gałkowej
Laseroterapia mikropulsowa jest skuteczna w leczeniu chorób obrzękowo-wysiękowych siatkówki. Są jednak inne obszary, w których się sprawdza. Należą do nich zabiegi termoterapii zmian wytwórczych na powłokach gałkowych. Opisujemy dwa przypadki skutecznego leczenia ziarniniaków spojówki.
Czytaj dalej
Blefaroplastyka laserowa
Blefaroplastyka jest najczęściej wykonywaną procedurą chirurgiczną dotyczącą twarzy na świecie. Co roku ponad 160.000 Amerykanów poddaje się zabiegom korekcji powiek górnych, na świecie liczba ta sięga 1.2 miliona (2015). Czemu jednak większość operacji kosmetycznych powiek wykonują chirurdzy lub dermatolodzy? To może się zmienić.
Czytaj dalej